Dienos paukštis – laukys

Pavasaris jėga. Paukščiai parskrido! Vietinis upeliukas priviso, 7 skirtingos rūšys murkdosi [: Todėl perspėju, kurį laiką šis  blog’as gali pavirst perdėm ornitologiniu. Bet tai ką daryt? Šitiek naujų pavadinimų išmokau, reikia pasidalint ((:

Naujas objektas numeris vienas – laukys (lot. Fulica atra, angliškai Eurasian Coot, švediškai Sothöna – suodina višta). Labai juokingas vištelinių šeimos paukštis. Pirmas susidūrimas – poravimosi ar teritorijos gynimo muštynės. Aišku aš iš to džiaugsmo puoliau fotkyt net nepažiūrėjus jog iš anksčiau buvo užsilikęs ISO800… (: Na tai įsivaizduokim, kad čia viskas labai meniška, be jokio triukšmo ir ne-netyčia:

Atsigulę ant nugarų, prisilaiko sparnais kad negrimztų ir mušasi kojomis bej protarpiu kapojasi snapais

“O ka čia darot? Dėl manes mušatės ar šiaip?”

Žinau, žinau, kokybė kaip iš praeito amžiaus pradžios žurnalų ištrauktų iš rūsio, savotiškas šarmas, hihi (: Bet kadangi daugiau nepasisekė pamatyt tokio reiškinio, tai ką padarysi.

Na gerai, nekankinu daugiau prastom nuotraukom, kai rankos ne kreivos tai laukys atrodo va taip:

Beje, pas juos kojos kažkokios ten ypatingos nes nėra plėvių. Todėl kai plaukioja tai turi dar ir visu kūnu stumtis į priekį kinksėdami galvą. Balsas – lyg vaikišku plastmasiniu plaktuku (na tuo, pamenat?) trankyt į grindis – trumpi pyp/kaukšt/cyptelejimai (:

Pasiskaičiau truputį, tai pasirodo labai agresyvūs paukščiai, daug mušasi ir savo jauniklius labai skriaudžia – jei tie per daug pradeda cypsėt ir prašyt valgyt, tai gauna snapu į kaktą. Brr (:

Tiek šiam kartui iš paukščiukų pasaulio!

8 thoughts on “Dienos paukštis – laukys

  1. Labai įdomu jų peštynes stebėt. Būna, kad kovoja iki paskandinimo jei nei vienas nenusileidžia.. Labai teritoriniai paukščiai.

    Like

  2. aha, kol stebejau tai vienas jau suprato kad nelaimes ir pradejo begt nuo antrojo, o tas toliau kapojo (: nezinau kuom pasibaige, tikiuosi visi gyvi liko

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s